• تماس با ما : اسدی 09126610185

چگونگی تخریب ساختمان | ۴ روش تخریب ساختمان فرسوده

چگونگی تخریب ساختمان | ۴ روش تخریب ساختمان فرسوده 500 500 afshinasghari

مهندسین تخریب ساختمان فاکتورهای زیادی را برای انتخاب روش تخریب و چگونگی تخریب ساختمان در نظر می گیرند. در میان فاکتورهای متعدد ، آنها این عوامل را بیشتر در نظر دارند :

 1. موقعیت زمینی که ساختمان در آن قرار گرفته
 2. مصالح اصلی ساختمان
 3. هدف از تخریب ساختمان
 4. چگونگی انتقال آوار باقیمانده

 

فیلم روش های مختلف تخریب (انفجار – گوی تخریب – بیل مکانیکی) را ببینید:

 

روش های تخریب ممکن است رنجی بین یک انفجار ویرانگر تا تخریبی محتاطانه و با دقت و بصورت قطعه به قطعه را در بر بگیرد ، ولی در یک شهر شلوغ هر تکنیکی که برای تخریب بکار می رود باید برای کارگران تخریب و ساختمان های اطراف ایمن باشد. برای توضیح خلاصه روش های تخریب به مقاله تخریب ساختمان چیست مراجعه کنید . چگونگی تخریب ساختمان را در روش های زیر مطالعه کنید :

تخریب ساختمان با انفجار

انفجار

این نوع تخریب برای تخریب سازه های مرتفع, سوله ها, پل ها, سیلوها و دیگر سازه ها استفاده میشود. به منظور اطمینان از نحوه تخریب پس از انفجار, یک نرم افزار آنالیزی بر روی سازه انجام میدهد تا انهدام آن را پیش بینی کند. طبق آنالیز انجام شده مواد منفجره در مکان های پیش بینی شده قرار داده شده و تخریب صورت میگیرد. یکی از معایب این نوع تخریب خطرناک بودن مواد منفجره است که احتمال عمل نکردن و یا انهدام ناقص ساختمان در آن وجود دارد. در انجام این روش اگر فاصله ی سازه تا ساختمان های مجاور کم باشد ساختمان های اطراف موقتا باید تخلیه شوند تا عملیات تخریب صورت گیرد.

تخریب ساختمان با گوی تخریبگوی تخریب

تخریب ساختمان با گوی تخریب یکی از قدیمی ترین و رایج ترین روش ها برای تخریب ساختمان است و برای سازه های بتنی و سایر سازه های سنگی مورد استفاده قرار می گیرد. در توضیح چگونگی تخریب ساختمان با گوی تخریب باید گفت که وزن گوی تخریب در حدود ۱۳۵۰۰ پوند (حدود ۶۰۰۰ کیلوگرم) است و بوسیله یک کابل بسیار قوی به جرثقیل متصل می شود . گوی تخریب به حالت آویزان قرار داشته و با تکرار حرکات رفت و برگشتی ضربات مکرری برای تخریب ساختمان وارد می کند.

تخریب ساختمان بوسیله گوی تخریب باید حتما توسط یم متخصص حرفه ای و با تجربه در این زمینه انجام شود. کنترل حرکات گوی تخریب کاری ظریف است ، و اگر از کنترل خارج شود می تواند باعث آسیب به جرثقیل و یا افراد و ساختمان های مجاور گردد. روش تخریب ساختمان با گوی تخریب باعث سر وصدا ، لرزش و گرد و خاک زیادی می شود.

تخریب ساختمان با بیل مکانیکیتخریب ساختمان با بیل مکانیکی

روش تخریب ساختمان با بیل مکانیکی یک روش جایگزین برای روش انفجار بوده و معمولا برای ساختمان های بالای ۶۶ فوت (۲۰ متر) مورد استفاده قرار می گیرد. این روش شامل یک ماشین پایه مانند بیل مکانیکی می شود که دارای یک بازوی بلند بوده و در انتهای بازو ، چند شاخه برای تخریب وجود دارد. در انتهای بازو یک وسیله تخریب مانند سنگ شکن ، پتک و یا قیچی متصل شده و برای تخریب ساختمان از بالا به پایین استفاده می شود. این دستگاه قطعه های بزرگ ساختمان را تخریب کرده و یک کارگر قطعات بزرگ را به تکه های کوچکتر می شکند و آنها را برای خروج ضایعات آماده می کند.

روش تخریب ساختمان با بیل مکانیکی بر روی بتن تقویت شده ، سنگ ، استیل ، سازه های فلزی و … مورد استفاده قرار می گیرد و نسبت به روش سنتی و قدیمی گوی تخریب از امنیت بسیار بالاتری برخوردار می باشد.

تخریب ساختمان به روش دستیتخریب ساختمان با روش بالا به پایین (دستی)

در توضیح چگونگی تخریب ساختمان با روش دستی باید گفت این روش قدیمی ترین روش تخریب ساختمان بوده و از سقف بالاترین طبقه شروع شده و تا کف زمین ادامه پیدا می کند. ترتیب تخریب ساختمان ممکن است نسبت به شرایط سایت و نوع سازه متفاوت باشد. روش دستی برای لوکیشن های تنگ گزینه بسیار مناسبی است و یا در جاهایی که احتمال صدمه و اسیب به ساختمان های مجاور بالاست.

تیم تخریب ساختمان اسدی عملیات تخریب را به دقت برنامه ریزی کرده و بصورت حرفه ای در هر مرحله از روند اجرا خواهد کرد. تعهد بی نظیر تیم تخریب ساختمان اسدی نسبت به ایمنی محل کار خطرات احتمالی در محل کار را به حداقل می رساند و تخریب ایمن و موثر ساختمان را فراهم می کند.

مسیر سایت:

صفحه نخست » چگونگی تخریب ساختمان | ۴ روش تخریب ساختمان فرسوده
+101
0
4 دیدگاه
 • سلام وقت بخیر
  قیمت تخریب ساختمان در تهران با بیل مکانیکی چقدر هست؟

  +1
  • سلام وقت بخیر
   قیمت تخریب ساختمان بستگی به متراژ و تعداد طبقات و نوع سازه دارد
   لطفا با ما تماس بگیرید تا در محل حضور یافته و قیمت دقیق را به شما اعلام کنیم
   با تشکر

   +1
 • میتوان گفت در حال حاضر بیشترین روش مورد استفاده در ایران برای تخریب ساختمان روش دستی از بالا به پایین و استفاده از لودر است و روش های دیگر بیشتر در اروپا مورد استفاده قرار میگیرد

  +2

Call Now Buttonالان تماس بگیرید